„Klimatske promjene, poljoprivreda i zaštita šuma od požara“
Autor: MLADEN MATVIJEV, 25. 4. 2013.

U okviru projekta Agrometeorologija u službi korisnika: „Klimatske promjene, poljoprivreda i zaštita šuma od požara“ članovi Hrvatskoga agrometeorološkog društva (HAgMD) i ugledni profesori Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu održat će tri predavanja u suorganizaciji Šumarske i drvodjeljske škole.

U okviru projekta Agrometeorologija u službi korisnika: „Klimatske promjene, poljoprivreda i zaštita šuma od požara“ članovi Hrvatskoga agrometeorološkog društva (HAgMD) i ugledni profesori Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu održat će 9. svibnja 2013. od 12 h do 13.30 h tri predavanja u suorganizaciji Šumarske i drvodjeljske škole:

prof. dr. sc. Željko Španjol i doc. dr. sc. Damir Barčić: “Gospodarenje i obnova mediteranskih šuma u problematici šumskih požara“

doc. dr. sc. Damir Ugarković: “Klima kao ekološki čimbenik te utjecaj klimatskih promjena na šumske ekosustave“

dr. sc. Roman Rosavec: “Osnovna obilježja šumskog goriva kod požara“

Više detalja o predavanjima narednih dana.

Izvor: dr. sc. Višnjica Vučetić