Sudjelovanje na državnoj smotri Projekt građanin
Autor: Mirna Korkut, Nevenka Bončić, 2. 6. 2010.

U Zagrebu je 13.svibnja 2010. već tradicionalno 11-tu godinu održana Državna smotra Projekt građanin. Projektna ekipa učenika Šumarske i drvodjeljske škole i ove je godine po deveti puta sudjelovala na Smotri s vrlo aktualnom temom  „KORUPCIJA - STARA POŠAST, NOVE OPASNOSTI“.

Školu su predstavljali učenici četvrtih razreda: Igor Acketa, Alen Softić, Margareta Kovačević i Darko Marković, uz stručno vodstvo svojih mentorica Mirne Korkut i Nevenke Bončić.

Tema je bila predstavljena kroz četiri koraka i četiri edukativna panoa koja su učenici predstavili pred četveročlanim sudačkim povjerenstvom.

Igor Acketa je u prvom koraku objasnio sam pojam korupcije i identificirao problem. Aktualnost problema  u našoj sredini potvrdila je anketa koju su učenici proveli među građanima, a zanimljive rezultate ankete možete naći u prilogu.

Alen Softić predstavio je u drugom koraku što društvo čini u suzbijanju korupcije i istaknuo prednosti i nedostatke postojećih politika.

Margareta Kovačević je u trećem koraku, kao naše rješenje problema, predložila EDUKACIJU svih dobnih skupina odnosno cjeloživotno učenje kao imperativ današnjice.

Darko Marković je u planu akcije pod nazivom „Umrežimo se protiv korupcije“ predstavio naš antikorupcijski program za koji smo dobili podršku lokalne vlasti i to gradonačelnika i županijskog pročelnika.

Sudačko povjerenstvo koje je pratilo prezentaciju projekta naših učenike pohvalilo je, prije svega izbor ove teme, kompleksnost pristupa i obrade problematike korupcije, ali i naš odabir najboljeg rješenja problema kroz edukaciju.

Borba protiv korupcije je borba za jednakost, solidarnost i sigurnost građana. To je borba za demokratsku i europsku Hrvatsku.

Dignimo stoga svoj glas protiv korupcije jer KORUPCIJA, TO NISMO MI !!!!!

U prilogu vam predstavljamo obradu naša ankete koja će vam možda biti interesantna i naš antikorupcijski program kojeg smo predstavili kroz jedno prekrasno drvo - jer mi smo ipak prvenstveno Šumarska škola.

DRŽAVNA SMOTRA.doc (29.50 KB)
OBRADA ANKETE .doc (17.05 KB)