Školsko natjecanje iz obrade i prerade drva
Autor: NADA STINČIĆ, MLADEN MATVIJEV, 18. 2. 2009.

30. siječnja 2009. održano je školsko natjecanje iz obrazovnog pod sektora obrada i prerada drva, prema uputama za provedbu natjecanja učenika i učenica srednjih škola Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa te Agencije za strukovno obrazovanje.

Natjecanje je provedeno  u obrazovnom  pod sektoru  obrada i prerada drva za  četverogodišnje zanimanje drvodjeljski tehničar dizajner i za trogodišnje zanimanje stolar.

Cilj školskog natjecanja je plasman najboljeg učenika na Državno natjecanje, koje će se održati 29. i 30. travnja 2009. god. u Strojarsko- brodograđevnoj školi za industrijska  i  obrtnička zanimanja u Rijeci. To je 10. Državno natjecanje po redu. Za provedbu i organizaciju školskog natjecanja u ovom obrazovnom pod sektoru  zaduženo je povjerenstvo za provedbu natjecanja koje imenuje ravnatelj. Članovi povjerenstva  jesu: Dejan Benko, dipl. ing.; Dražen Basar, stručni učitelj, Ljiljana Lozančić, dipl. ing.; Robert Sajko, dipl. ing., Nada Stinčić, dipl. ing. i Đurđica Janjanin, dipl.ing i član Državnog povjerenstva.

Natjecatelji za zanimanje drvodjeljski tehničar dizajner jesu učenici završnog četvrtog razreda: Domagoj Vuković, Stjepan Lukežić, Tomislav Sračić. Denis Šćulija i Claudina Bosshard. Njihov mentor je Nada Stinčić, dipl.ing.

Učenici  su pokazali svoja znanja i vještine u  crtanju perspektive zadane prostorije, konstrukcijske razrade jednog proizvoda  te pisane provjere znanja iz stručnih predmeta na računalu.  Povjerenstvo je vrednovalo njihov rad prema listi vrednovanja te su učenici  s najvećim brojem bodova ostvarili pravo sudjelovanja na državnom natjecanju. To su učenici Domagoj Vuković (87 bodova) i Tomislav Sračić (85 bodova).

U trogodišnjem zanimanju stolar, natjecatelji su bili učenici završnog, trećeg razreda: Marko Volović, Petar Vlašić i Željko Krajač. Njihov mentor je Ljiljana Lozančić, dipl. ing. a na državno se plasirao Marko Volović.