IZLOŽBA „ŠUMA OKOM ŠUMARA“
Autor: Branka Čačić Kovačić, 21. 3. 2013.

IZLOŽBA „ŠUMA OKOM ŠUMARA“ U NAŠOJ ŠKOLI

Naša je škola domaćin izložbe fotografija „Šuma okom šumara“, postavljene 20. ožujka 2013. godine u centralnom holu, u tjednu u kojem obilježavamo Svjetski dan zaštite šuma (21. ožujka). Izložba je od, prvotno regionalnog karaktera grupe šumara Hrvatskog šumarskog društva – ogranka Bjelovar, tijekom godina postala nacionalno prepoznatljiva, a od 2006. godine i međunarodno priznata. Ove godine dosegla je svjetski auditorij u sjedištu Ujedinjenih naroda u New Yorku, u SAD-u, cijelo vrijeme prenoseći svoju osnovnu poruku ljubavi čovjeka prema šumi i njegove potrebe da tu ljubav drugim ljudima prenese fotografijom.

Stoga smo osobito počašćeni što je upravo Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac dobila priliku postati domaćinom ovih lijepih i vrijednih fotografskih eksponata.

Dio izložaka prethodno je gostovao u Gradskoj knjižnici Ivan Goran Kovačić, gdje je doktor znanosti Milan Pernek iz Šumarskog instituta Jastrebarsko 19. ožujka 2013. održao predavanje na temu Masovne pojave šumskih štetnika s naglaskom na gubara glavonju.

Svečanom otvorenju izložbe, koje su prigodnim programom popratili učenici 3. M razreda, nazočili su ugledni gosti iz ureda za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu, sport i informiranje; gradske uprave, uprave Hrvatskih šuma Karlovac, učenici i nastavnici škole i brojni drugi uvaženi gosti.

Izložba će biti u našoj školi do kraja tjedna, pridonoseći povećanju svijesti o očuvanju šuma i šumskih ekosustava, ukazujući pritom na ovaj neiscrpan izvor ljepote, bogatstva i života.

Posjetite nas i podijelite s nama radost fotografije kroz izložbu „Šuma okom šumara“!

Izvor: Branka Čačić