AMBIJENTA 2008

U Šumarskoj i drvodjeljskoj školi Karlovac  Ambienta je događaj koji ne propuštamo. Unaprijed se veselimo posjetu sajamskoj izložbi i to jednako učenici i njihovi profesori. To je jedinstvena prilika da proširimo svoje vidike. Zanima nas što je novo, koji su novi trendovi u uređenju interijera, da li je tehnologija našla neko novo riješenje koje će doprinijeti uštedi vremena i materijala, ali i novim mogućnostima primjene u struci. Zanima nas da li su se pojavili neki novi materijali koji će dati još više mogućnosti u kreiranju proizvoda od drva, te  djelovanje marketinga bez kojeg je nezamislivo današnje poslovanje.

Uglavnom to je prilika da ono što učimo u teoriji vidimo kako djeluje u stvarnosti.I nakon ugodno provedenog vremena obilazeći izložbene prostorešto reći o Ambienti općenito?Možda da minimalizam kao stil u uređenju interijera koji je do ovih godina bio «in» i dalje nalazi svoje poklonike.Ljubičasta boja koja se prošle godine pojavila kao boja koja razbija monotoniju crne i bijele utrla je put pojavi šarenila uopće. Tako se može pronaći ponešto za svačiji ukus. Bijela je ta  koja dominira. Agencija za strukovno obrazovanje ponovno nam je omogućila izlaganje i postavljanje izložbenog prostora. Ove godine tema  je bila Hrvatska kulturna  baština. Učenici naše škole Domagoj Vuković i Claudine Bosshard osmislili su stolicu s motivom baščanske ploče kao sinonim za tradiciju, kulturu, povijest, baštinu, pismenost i obarazovanje uopće. Stolica je izrađena iz kvalitetnog drva hrastovine  koju želimo promovirati  kao dio nacionalnog identiteta.

Učenik Domagoj Vuković sa stolicom.

Domagoj na prezentaciji učeničkih radova.

Jako smo ponosni na vlastite uratke i učenike koji su kreativni, domišljati i prepuni ideja.

Drugu godinu zaredom provodi se kampanje «Drvo je prvo». Logo kampanje izrađen u našoj školi sa željom da se i mi uključimo u kampanju.

Ovim putem zahvaljujemo Agenciji za strukovno obrazovanje koja nam je omogućila predstavljanje na AMBIENTI. Isto tako zahvaljujemo Hrvatskoj gospodarskoj komori koja je sponzorirala ulaznice za naše učenike –posjetitelje sajma.

Ljiljana Lozančić i Đurđica Janjanin