AMBIENTA 2012.
Autor: NADA STINČIĆ, Daniel Peris, 24. 10. 2012.

U Šumarskoj i drvodjeljskoj školi Karlovac, Sajam namještaja i prateće opreme  Ambienta je događaj koji ne propuštamo. Unaprijed se veselimo posjetu sajamskoj izložbi i to jednako učenici kao i njihovi profesori. To je jedinstvena prilika da proširirimo svoje vidike. Zanima nas što je novo, koji su novi trendovi u uređenju interijera, da li je tehnologija našla neko novo riješenje koje će doprinijeti uštedi vremena i materijala, ali i novim mogućnostima primjene u struci. Zanima nas da li su se pojavili neki novi materijali koji će dati još više mogućnosti u kreiranju proizvoda od drva, zanima nas i djelovanje marketinga bez kojeg je nezamislivo današnje poslovanje.

Uglavnom to je prilika da ono što učimo u teoriji vidimo kako djeluje u stvarnosti.

Agencija za strukovno obrazovanje u suradnji s gospodarskom komorom Hrvatske – tim „Drvo je prvo“ pružila nam je mogućnost da se i sami predstavimo. I ove godine tema  je bila kulturna  baština Hrvatske: Redizajn hrvatske škrinje. Učenica naše škole Antonija Škrtić, pod vodstvom svog mentora  dipl. ing. Peris Daniela, osmislila je redizajn škrinje i predstavila prezentaciju izrade  tijekom trajanja Sajma gdje je škrinjica bila izložena:

Istovremeno se na Sajmu odvijalo natjecanje učenika stolara pod nazivom: „Najkreativniji mladi stolar“

U subotu, 13.10.2012. dodijeljene su nagrade „najkreativnijim mladim stolarima-učenicima“.  Učenici su se natjecali u izradi stalka za boce iz jelovine. Predviđeno vrijeme za izradu stolića bilo je ukupno 5 sati, a učenici su se, uz budno oko njihovih mentora, pokazali kao spretni i kreativni stolari.  Natjecanje je izazvalo veliki interes posjetitelja koji su se na licu mjesta mogli uvjeriti u spretnost i kreativnost mladih stolara.

Našu školu predstavljao je učenik Antonio Martinac 3 S razred (mentor: Dražen Škot ), koji se ovoga puta  zadovoljio utješnom nagradom.

Jako smo ponosni na vlastite uradke i učenike koji su kreativni, domišljati i prepuni ideja.

Što reći o Ambienti općenito?

Možda da minimalizam kao stil u uređenju interijera koji je do ovih godina bio «in» i dalje nalazi svoje poklonike.

Ljubičasta boja koja se prošle godine pojavila kao boja koja razbija monotoniju crne i bijele utrla je put pojavi šarenila uopće. Tako se može pronaći ponešto za svčiji ukus. Bijela je boja koja prevladava, ali...

No, pogledajte i sami – izdvojili bismo nekoliko zgodnih rješenja u uređenju interijera.

Crno-bijele kombinacije kao simbol minimalizma.

Pripremili: Nada Stinčić, dipl. ing. i Daniel Peris, dipl. ing.

Izvor: NADA STINČIĆ, PERIS DANIEL
Ambienta_2012.pdf (195.67 KB)