SMOTRA, PREZENTACIJA I IZLOŽBA PROJEKTA „VRATIMO ŽIVOT U ZVIJEZDU“
Autor: Nevenka Bončić, 17. 7. 2012.

SMOTRA, PREZENTACIJA I IZLOŽBA PROJEKTA

„VRATIMO ŽIVOT U ZVIJEZDU“

SMOTRA, PREZENTACIJA I IZLOŽBA PROJEKTA

„VRATIMO ŽIVOT U ZVIJEZDU“

Nakon Državne smotre u Zagrebu, projekt „Vratimo život u Zvijezdu“ prezentiran je građanima Karlovca u povodu obilježavanja Dana grada u Knjižnici za mlade uz prigodnu izložbu koja je još jednom pokazala širinu aktivnosti učenika i nastavnika u

Šumarskoj i drvodjeljskoj školi Karlovac.

U skladu sa dugogodišnjom tradicijom rada na problemskoj, projektnoj i   istraživačkoj nastavi i ove godine po jedanaesti put naši su učenici sudjelovali na Državnoj smotri Projekt građanin ove godine na temu „Vratimo život u Zvijezdu“.

Kako ova tema obrađuje aktualni problem same gradske jezgre, njezinog oživljavanja, revitalizacije i obnove povijesnih objekata te osmišljavanje gospodarskih, obrazovnih i kulturnih sadržaja u ovom prostoru kako bi se „vratio život u Zvijezdu“ činilo se prikladnim izložbu projekta pripremiti za Dan grada.

Sam projekt podržan je od gradskog Odjela za poduzetništvo i poljoprivredu, a na prijedlog Odjela društvenih djelatnosti grada organizirali smo prezentaciju projekta i prigodnu izložbu 10. srpnja 2012. u Knjižnici za mlade kao jednu od manifestacija u povodu Dana grada.

Osim krovnog projekta pod nazivom „Vratimo život u Zvijezdu“ u svom planu akcije projekt je objedinio i devet mini projekata koji su kroz odgovarajuće nastavne sadržaje meteorologije, geografije, dendrologije, drvnog dizajna, književnosti, povijesti ….itd. dali svoj idejni, sadržajni i konkretni doprinos povratku života u Zvijezdu.

Izvor: NEVENKA BONČIĆ