STRUČNO USAVRŠAVANJE NAŠIH NASTAVNIKA
Autor: Robert Erdeljac, 31. 3. 2008.

Stručno usavršavanje nastavnika strukovnih predmeta u obrazovnom sektoru šumarstvo i podsektoru prerada i obrada drva Republike Hrvatske

Stručni skup u obrazovnom sektoru šumarstvo i podsektoru prerada i obrada drva održan je od 26.03.2008. do 28.03.2008. godine u Šumarskoj i drvodjeljskoj školi Karlovac. Stručni skup organiziran je prema planu stručnog usavršavanja nastavnika strukovnih škola prema Statutu Agencije za strukovno obrazovanje. Voditeljica stručnog skupa je viša stručna savjetnica Irena Ištvanić, dipl.ing., a skup je pozdravio ravnatelj škole Stjepan Šlat, dipl.ing. Prvi dan okupila se drvna branša iz škola diljem „lijepe naše“. Prema programu stručnog skupa održana su predavanja uvaženih stručnjaka, profesora sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu koji su govorili o novitetima u površinskoj obradi drva, modificiranom i utekućenom drvu, kompozitnim materijalima, te nekim svojstvima abonosa.
Drugi dan stručnog usavršavanja zajedno su proveli šumari i drvarci te slušali o nacionalnom kvalifikacijskom okviru, funkcionalnoj mapi, standardu zanimanja, službenom i neslužbenom učenju kao i o metodici praktične nastave, u okviru koje je održana i radionica. Treći dan, šumari su bili gosti Uprave šuma Karlovac koja ih je ugostila u gospodarskoj jedinici „Petrova gora“ i svom objektu Muljava. Na terenu je prezentirano gospodarenje bukovim šumama Petrove gore te način prirodne obnove tih šuma.

Đurđica Janjanin, dipl.ing.

Foto Galerija