POZIV
Autor: Dubravka Devčić, 7. 12. 2016.

POZIV  za sudjelovanje na Okruglom stolu

Vatrogasna cesta 5, 47000 Karlovac

Tel: 047 / 609 599

POZIV

za sudjelovanje na Okruglom stolu

Naša se škola različitim aktivnostima uključila u obilježavanje Europskog tjedna strukovnog obrazovanja koji se održava od 5. do 9. prosinca 2016. godine. Jedna od aktivnosti  je OKRUGLI  STOL na temu: „POPULARIZACIJA ZANIMANJA STOLAR“  koji će se održati

08. 12.2016. god. (četvrtak) u  17.00 sati u prostorijama Škole.

CILJ razgovora /rasprave/ diskusije na OKRUGLOM STOLU JE :  aktivnim sudjelovanjem  svih sudionika popularizirati zanimanje stolar te  predložiti  aktivnosti  za  poboljšanje motivacije i interesa učenika za upis u ovo tradicijsko  zanimanje karlovačke županije.

Gosti OKRUGLOG STOLA bit će poznati obrtnici, majstori stolari  iz Karlovačke županije, sa kojima škola surađuje dugi niz godina,  očevi i sinovi  koji dokazuju tradicijsku vrijednost ovog zanata, predstavnici Županije, Obrtničke komore Karlovac te predstavnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Potaknuti  lošim  upisom učenika u ovoj školskoj godini želimo razgovarati/diskutirati prema predloženoj podlozi:

1.       Tradicijski obrt kroz generacije

2.       Problematika upisa učenika u obrtničko zanimanje stolar

3.       Suradnjom škole, obrtnika i roditelja ostvariti kvalitetnu komunikaciju, pobuditi interes i motivaciju učenika za struku.

4.       Kako povećati kvalitetu usvojenih kompetencija tijekom obrazovanja sukladno zahtjevima tržišta, stvaranjem partnerskih odnosa svih sudionika obrazovnog procesa?

5.       Kako Hrvatski zavod za zapošljavanje može doprinijeti povećanju interesa učenika za upis u zanimanje stolar i stanje te potrebe tržišta rada za ovo zanimanje?

6.       Kako vratiti ulogu Hrvatske obrtničke komore u proces obrazovanja stolara?

7.       Inkluzija učenika sa teškoćama u redovno zanimanje stolar.

Tijekom okruglog stola moderator i sudionici moći će raspravljati i o još nekim problemima koji se nametnuti tijekom razgovora.

Veselimo se vašem odazivu i aktivnom sudjelovanju!

v.r. Đurđica Janjanin, dipl. ing.

Izvor: Dubravka Devčić