Dan sjećanja na žrtve Holokausta
Autor: Branka Čačić Kovačić, 2. 2. 2012.

27. siječnja 2012. prigodnom  tematskom izložbom u glavnom hodniku Škole obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Holokausta i sprječavanje zločina protiv čovječnosti.

Detaljnije u prilogu, a slike u foto galeriji.

Interdisciplinarnim i kroskurikularnim pristupom, predavanjima, radionicama i video materijalima učenike smo nastojali upoznati s jednim od najvećih i najstrašnijih zločina 20. stoljeća s jasnom porukom tužnih i brojnih svjedočanstava – „Nikad više“.

Sadržaje i teme o holokaustu potrebno je prenositi mladim generacijama te su one nužan i sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa u stvaranju mladih, demokratskih, tolerantnih ljudi i razvijanju multikulturalnosti.

Cilj cijele edukacije i ove izložbe usvajanje je pozitivne životne strategije, vrijednosti i stavova kojima će se učenici moći koristiti kao aktivni članovi društva, uz razvijanje kritičkog mišljenja, solidarnosti, pravednosti te međusobnog razumijevanja i tolerancije.

Po prvi puta Škola se uključila i u međunarodni „Projekt Šafran“ u organizaciji HET Ireland pod pokroviteljstvom EU; u arboretumu Škole zasadili smo lukovice žutih šafrana u obliku Davidove zvijezde kao znak sjećanja na žrtve Holokausta, prvenstveno 1.5 milijun židovske djece, ali i tisuće druge djece umrle u Holokaustu.

S nestrpljenjem iščekujemo prve pupoljke!

Izvor: BRANKA ČAČIĆ
Holokaust.pdf (171.17 KB)