« Ožujak 2024 »

UČENIČKA TRIBINA: AIDS BOLEST SUVREMENOG SVIJETA
Autor: Nevenka Bončić, 4. 12. 2011.

1. prosinca - SVJETSKI DAN BORBE PROTIV AIDS-a:  UČENIČKA TRIBINA: AIDS BOLEST SUVREMENOG SVIJETA

1. prosinca - SVJETSKI DAN BORBE PROTIV AIDS-a

UČENIČKA TRIBINA:

AIDS BOLEST SUVREMENOG SVIJETA

U povodu SVJETSKOG DANA BORBE PROTIV AIDS-a u našoj  je školi 1. prosinca 2011.  u okviru Učeničke tribine održano  interaktivno predavanje i  radionica na temu: «AIDS bolest suvremenog svijeta» Na zadovoljstvo svih prisutnih edukativno i stručno predavanje  održala je dr. Vesna Tutek, specijalista infektolog, voditeljica Zaraznog odjela Opće bolnice Karlovac.

Eskalacija ove novovjeke bolesti u 80-tim i 90-tim godinama 20 stoljeća dovela je danas do 40 milijuna oboljelih i zaraženih što upozorava da je AID-s kao bolest sve prisutnija u suvremenom svijetu.

Važno je stoga naglasiti da se AIDS može spriječiti, te da se može preventivno djelovati prije svega odgovornim ponašanjem.

Stoga je izuzetno važno uputiti mlade ljude kao rizičnu skupinu, u načine prenošenja AIDS-a te u oblike preventivnog ponašanja što je i bio cilj ovog predavanja.

Sudjelovalo je 60-tak učenika koji su kroz kratki kviz iskazali svoju (ne)informiranost te objašnjavali svakodnevne predrasude o ovoj temi.

Kroz provedenu evaluaciju učenici su izrazili svoje zadovoljstvo ovakvim oblikom pružanja informacija što je potvrdilo potrebu održavanja tribina na aktualne teme.

Izvor: NEVENKA BONČIĆ
aids-tribina.pdf (145.49 KB)