12.DRŽAVNO NATJECANJE IZ OBRAZOVNOG PODSEKTORA PRERADA I OBRADA DRVA
Autor: Đurđica Janjanin, 24. 5. 2011.

12.DRŽAVNO NATJECANJE IZ OBRAZOVNOG PODSEKTORA PRERADA I OBRADA DRVA

održano je 14. i 15. travnja u Novoj Gradiški

Domaćin 12. po redu Državnog natjecanja iz obrazovnog podsektora prerada i obrada drva je bila Industrijsko- obrtnička škola Nova Gradiška

.Maja u akciji

Dobrodošlicu 20.ak škola iz cijele lijepe naše poželio je ravnatelj škole gospodin

Mijo Matošević, prigodnim srdačnim riječima,  otvorio je natjecanje u disciplinama: drvodjeljski tehničar dizajner, stolar i smotri radova na temu: drvena dječja igračka.

U disciplini drvodjeljski tehničar dizajner natjecalo se 8 natjecatelja iz 4 škole.

U dvodnevnom natjecanju u crtanju konstrukcija i perspektive te   rješavanju testa znanja iz strukovnih predmeta pobijedili su natjecatelji iz Zagreba. Naši predstavnici Maja Brgan i Hrvoje Grčić osvojili su 4. i 5. mjesto. Njihovi  mentori  prof. Nada Stinčić i prof. Robert Sajko zadovoljni su ovim poretkom.

U disciplini stolar natjecalo se 19 učenika iz 18. škola koji su svojim vještinama rada na radnim strojevima za obradu drva pokazali zavidna znanja, rješavanjem testa iz strukovnih sadržaja pokazali su kako su nastavne sadržaje usvojili, a rješavanjem na računalima pokazali su i informatička znanja. Najbolji učenik je učenik iz Virovitice, a naš predstavnik Marin Bokulić zauzeo je 11. mjesto. Učenika su pripremali mentori: Dejan Benko, prof. i Dražen Basar, strukovni učitelj.

Svu kreativnost i maštovitost pokazali su učenici na smotri radova  koji su  domišljatim rješenjima osmislili  i izradili dječju igračku. „Igrati znači učiti,“   prezentiralo je 14 učenika  iz različitih krajeva Republike Hrvatske. Drugi dan, izložba  je bila prezentirana javnosti te su djeca iz obližnjeg dječjeg vrtića uživala u polusatnoj igri. Naša predstavnica Ana Marija Ivšić, učenica 3. dt razreda – drvodjeljski tehničar dizajner  predstavila nas je „Veselom didaktičkom kutijom“. Njen mentor bio je Danijel Peris, prof. i dražen Škot, strukovni učitelj.

Lijepo nam je bilo družiti se sa vršnjacima i  kolegama iz struke.

Đurđica Janjanin, član državnog povjerenstva za provedbu natjecanja u obrazovnom podsektoru prerada i obrada drva.

Izvor: ĐURĐICA JANJANIN