DRŽAVNA GLOBE SMOTRA U ČAKOVCU
Autor: MLADEN MATVIJEV, 18. 5. 2011.

I ove se 2011. godine je ekipa Šumarske i drvodjeljske škole Karlovac izborila za pravo nastupa na državnoj smotri GLOBE škola Hrvatske. Nastupili smo u sastavu: Ines Špičko (1.M), Filip Trezner (1.M), Vladimir Ribičić (1.M) i Filipš Škrtić (2.M). Mentor ekipe bio je nastavnik Mladen Matvijev.
Na samoj Državnoj smotri GLOBE škola 2011. Šumarska i drvodjeljska škola predstavila se u četiri osnovne discipline:

1. Rad Škole na GLOBE programu u protekloj školskoj godini prezentiran je posterom (nosilac izrade Ines Špičko, 1.M)

2. Ovogodišnji istraživački projekt pod nazivom «USPOREDNA MJERENJA ODABRANIH PARAMETARA ATMOSFERE NA PODRUČJU KARLOVAČKE ŽUPANIJE» prezentirao je dio tima u sastavu Ines Špičko, Vladimir Ribičić i Filip Trezner, svi 1.M. Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac je za radna ovom projektu posebno pohvaljena među projektima iz područja atmosfere.

3. U orjentacijskom natjecanju na Smotri Šumarsku i drvodjeljsku školu predstavljao je tim u sastavu Ines Špičko, Vladimir Ribičić (1.M) i Filip Škrtić (2.M). Tim je na kraju zauzeo peto mjesto u konkurenciji srednjih škola, što nas čini i sretnima i nesretnima jer smo sami očekivali i mogli više (za samo 3 boda nam je izmaklo drugo mjesto), no naša je ekipa bila praktički najmlađa po sastavu pa očekujemo realni napredak.

4. U društvenom životu na Državnoj smotri svi su se članovi tima iskazali, no ponajviše galame i prašine podigla je naša Ines.

Izvješće o svim rezultatima, natjecateljima i slično možete naći na linku: GLOBE SMOTRA 2011.

I to je to sa smotre uz očekivani pozdrav: Vidimo se dogodine!