PREDAVANJE „Nasilje u vezama mladih“
Autor: Mirna Korkut, 25. 2. 2015.

Učenici prvih i drugih  razreda prisustvovali su 24. veljače 2015. u Knjižnici za mlade interesantnom interaktivnom predavanju na temu „Nasilje u vezama mladih“ koje je održala Nataša Bijelić iz nevladine udruge CESI.

Učenici 1. i 2. razreda prisustvovali su 24. veljače 2015. u Knjižnici za mlade interesantnom interaktivnom predavanju na temu „Nasilje u vezama mladih“ koje je održala Nataša Bijelić iz nevladine udruge CESI (Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje).

Predavanje je provedeno u okviru Zdravstvenog odgoja,  IV. modul - Spolna/rodna ravnopravnost i odgovorno spolno ponašanje.

Učenici su mogli dobiti korisne informacije o vrstama nasilja, kako prepoznati obilježja nasilne veze, koja su njihova prava u vezama te koje su karakteristike kvalitetne veze.

Nakon dobivenih informacija, ako su učenici pažljivo slušali, sigurno će biti osjetljiviji na različite vrste nasilnog ponašanja u vezama mladih, lakše će ih prepoznati i koristiti svoja prava u vezi.

Vjerujemo da svatko želi ostvariti vezu u kojoj će se osjećati dobro, u kojoj će vladati uzajamno poštovanje, povjerenje, otvoren razgovor, iskrenost i međusobno pružanje podrške.

Kvalitetna veza pretpostavlja da svaki partner ima prostor za sebe, svoju privatnost i svoju individualnost te da se osjeća sigurno i sretno.

Predavanju je prisustvovalo oko 60 učenika, a na kraju su im bili podijeljeni prigodni materijali „MOJ GLAS PROTIV NASILJA“ –

Nasilje u partnerskim vezama mladih – Kotač ravnopravnosti

Izvor: Mirna Korkut