NACIONALNA KAMPANJA „ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA“
Autor: Nevenka Bončić, MLADEN MATVIJEV, 21. 11. 2010.

Nacionalna kampanja pod sloganom „Živim život bez nasilja“ provodi se u organizaciji Ministarstva unutarnjih poslova i UN-a za Hrvatsku od 8. studenog 2010. do 25. studenog 2010.  Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama.

Nacionalna kampanja pod sloganom „Živim život bez nasilja“ provodi se u organizaciji Ministarstva unutarnjih poslova i UN-a za Hrvatsku od 8.studenog 2010. do 25.studenog 2010. Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama.

Kampanja se provodi u svim županijama u RH, a dio aktivnosti vezanih uz kampanju provesti će se i u našoj školi.

16. studenog održana je Učenička tribina na istu temu sa stručnim predavačima iz PU Karlovačke i Ženske grupe „Korak“. Cilj je bio informirati i senzibilizirati učenike za prijavljivanje bilo kojeg od različitih oblika nasilja kojeg su nažalost svakodnevno svjedoci.

22. studenog u ponedjeljak u 13 sati u našoj školi je održana parlaonica na temu „Prijaviti nasilje ili ne“. U parlaonici su sudjelovati naši učenici od 1. do 4. razreda, te su kroz afirmacijsku i negacijsku skupinu odvagnuti argumente za i protiv prijave nasilja. Vjerujemo da će ovaj demokratski oblik sučeljavanja mišljenja pomoći učenicima da prepoznaju nasilje u svim oblicima te ih osnažiti  u prevladavanju i ukupnoj borbi  protiv nasilja u društvu.

Tom prilikom su izloženi i radovi naših učenika na temu nasilja od plakata do fotografija.

Učenike su za aktivnosti vezane uz Kampanju pripremale prof. Mirna Korkut i Nevenka Bončić.

24. studenog u srijedu u dvorani Policijske uprave Karlovačke održana je revijalna odbojkaška utakmica između odbojkašica/odbojkaša rekreativaca policije i mješanog tima obrazovaca iz OŠ Netretić i Šumarske i drvodjeljske škole.

BEZ NASILJA II.pdf (43.99 KB)