Počeo projekt "Praktična primjerna praktičnih vještina"
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 1. 9. 2023.

Obavještavamo vas da je Agencija za mobilnost i programe EU prihvatila naš projektni prijedlog u okviru Poziva na podnošenje prijedloga za 2023. g. za program Erasmus+ - Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja te odobrila bespovratna sredstva u iznosu od 82.188,00 eura za projekt "Praktična primjena praktičnih vještina" (broj projekta 2023-1-HR01-KA122-VET-000143767).

Projekt je počeo je 1. rujna, a završit će 28. veljače 2025. Omogućit će da 30 učenica i učenika naše škole otputuje na dvotjednu stručnu praksu u inozemstvo u tri tijeka:

1) 19. 11. - 2. 12. 2023., Beč, Austrija - 5 šumarskih tehničara i 5 drvodjeljskih tehničara dizajnera

2) 18. 2. - 2. 3. 2024., Sevilla, Španjolska - 5 meteoroloških tehničara i 5 stolara

3) 29. 9. -11. 10. 2024., Sevilla, Španjolska - 5 šumarskih tehničara i 5 drvodjeljskih tehničara dizajnera

Očekujemo da će sudjelovanje u mobilnostima učenicima pružiti priliku za stjecanje dodatnih praktičnih znanja koja prate potrebe tržišta rada, kao i razvijanje komunikacijskih, organizacijskih i građanskih kompetencija i time im pružiti veće izglede za zaposlenje u struci nakon završetka školovanja.

U pripremi je natječaj za učenike i nastavnike koji će na mobilnost otići ove školske godine, a dok će natječaj za treći tijek mobilnosti biti raspisan u drugom polugodištu. Natječaj će biti objavljen na školskoj mrežnoj stranici, na Facebook stranici škole i na oglasnoj ploči.

Za više informacija možete se obratiti projektnoj koordinatorici Andreji Pevec.

Ova je objava ostvarena uz financijsku potporu Europske komisije. Ona izražava isključivo stajalište njenih autora i Komisija se ne može smatrati odgovornom pri uporabi informacija koje se u njoj nalaze.

Izvor: Andreja Pevec
HR_V_Sufinancira_EUROPSKA_UNIJA_POS_POS.jpg (736.33 KB)