SAJAM POSLOVA 2015.
Autor: MLADEN MATVIJEV, 17. 10. 2015.

Hrvatski zavod za zapošljavanje, područni ured Karlovac organizirao je VIII. sajam poslova koji je održan 12. listopada 2015. u Domu HV „Zrinski“.

SAJAM POSLOVA 2015.

Na Sajmu je dobila priliku predstaviti se i naša škola sa svojim zanimanjima u redovnom obrazovanju i obrazovanju odraslih. Prigodnim plakatima, promidžbenim letcima, uradcima učenika i nastavnim sredstvima i pomagalima približili smo posjetiteljima programe za koje se učenici i odrasli polaznici mogu upisati u našoj školi.

Među mnogobrojnim posjetiteljima svih uzrasta posjetio nas je i karlovački župan Ivan Vučić koji je porazgovarao s našom ravnateljicom Đurđicom Janjanin, a poseban interes je pokazao za naš školski uradak „Samostojeću vješalicu – kravatu“ , originalni hrvatski suvenir.

Sajam poslova svečano je otvorio Ministar rada i mirovinskog sustava Mirando Mrsić koji je održao i zanimljivo predavanje na temu „Predstavljanje mjera za poticanje zapošljavanja mladih s naglaskom na uvođenje i provedbu Garancije za mlade“.  Posjetio je i naš izložbeni prostor  te porazgovarao s našim učenicama i profesoricom Ljiljanom Lozančić koja ga je upoznala s obrazovnim programima za koje se kod nas  školuje te s našim sudjelovanjem u poduzetničkom projektu „DT kreativci“. Izrazio je pozitivan stav prema perspektivi naših učenika i njihovih zanimanja vezano za zapošljavanje.

Sajam poslova posjetili su i naši učenici završnih razreda kao i bivši učenici koji su završili našu školu, a u potrazi su za poslom . Preko izložbenih pultova i multimedijskih prezentacija mogli su se upoznati s potrebama za stručnim kadrovima s naglaskom na neophodnim znanjima i vještinama, sa zanimanjima unutar kojih se najčešće zapošljavaju, a mogli su porazgovarati i sa poslodavcima te ispuniti obrazac životopisa. Također su pružene informacije i o tome kako tražiti posao u EU te kako se služiti internetskim portalima s informacijama korisnim u upravljanju karijerom.

Ukratko, Sajam poslova bio je vrlo korisna manifestacija koja je pružila posjetiteljima brojne informacije kako bi uspješnije mogli kreirati svoje obrazovanje i poslovnu karijeru.

Izvor: Mirna Korkut
SAJAM_POSLOVA_2015.pdf (238.81 KB)